Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Jesteśmy z Wami od 1987
Wyszukiwarka

Soczewki z powłoką antyrefleksyjną

Stosowanie soczewek z powłokami antyrefleksyjnymi decyduje o poprawie jakości widzenia i podniesieniu jego komfortu szczególnie u osób pracujących przy komputerze oraz kierowców. Powłoki te zmniejszają niepożądane odbicia promieni światła od soczewek okularowych, a przez to zwiększają ilość światła docierającego do oczu.

Długotrwałe patrzenie na ekran męczy wzrok poprzez mozliwość wystąpienia uczucia lekkiej utratę ostrości widzenia. Jest to spowodowane zmuszaniem oczu do wytężonegopatrzenia na niewielkie odległości, przez co oczy tracą swą sprawność. Żeby zachować wzrok w należytym zdrowiu należy do pracy z komputerem zakładać okulary do komputera pokryte powłokami antyrefleksyjnymi, które eliminują zakłócenia pojawiające się na powierzchniach soczewek, zwiększając także wytrzymałość mechaniczną soczewek i pomagając zachować je w czystości.

Powłoki antyrefleksyjne nakładane na soczewki okularowe (organiczne i mineralne) posiadają resztkową barwę odbicia, najczęściej w kolorze niebieskim, fioletowym, zielonym lub złotym.

Zalety:

  • powłoka antyrefleksyjna eliminuje odbicie światła od zewnętrznej i wewnętrznej powierzchni soczewki dzięki czemu do oka dociera prawie 100% światła,
  • dzięki delikatnemu zabarwieniu nadają okularom dodatkowy element estetyczny,
  • poprzez polepszenie kontrastu widzenia zmniejszają zmęczenie wzroku, np. podczas jazdy samochodem, pracy przy komputerze,
  • zapewniają większą przejrzystość soczewek,
  • zwiększają odporność soczewki organicznej (plastikowej) na uszkodzenia mechaniczne, a dodatkowo warstwa hydrofobowa minimalizuje kłopoty związane z zaparowywaniem, soczewki łatwiej jest utrzymać w czystości.
Powered by Quick.Cms | Design ProjektGraficzny.com | Ustawienia cookies
facebook
Na górę